Simona Prasková: Na obrazovky přivede odpolední telenovelu ze soudní síně

Původní článek vyšel na webu iHOT.cz.

Televize Barrandov uvede v pondělí 25. května první díl nového vlastního seriálu Soudkyně Barbara. Příběhy z prostředí soudní síně, které vychází ze skutečných událostí, budou moci diváci sledovat každý všední den v 17:15.

Seriál Soudkyně Barbara, jež je českou verzí na Slovensku tolik oblíbené Súdnej siene, nabídne divákům možnost nahlédnout do skutečné soudní síně a poznat průběh soudního líčení.

 

„Soudkyně Barbara rozhoduje běžné spory, které se bohužel tak často odehrávají za dveřmi našich domovů, za ploty našich sousedů, za okny našich známých. Rozvody, podvody, krádeže, dědické nebo sousedské spory řeší každý druhý v této zemi. Diváci tak poznají, jak vypadá výslech obžalovaných, svědků či rodinných příslušníků a co všechno může mít vliv na vynesení rozsudku,“ prozradil o novém seriálu František Borovský, programový ředitel TV Barrandov.

 

Případy, s nimiž se naše soudkyně musí popasovat, se skutečně staly, na lavici obžalovaných však skuteční pachatelé nestanou. Zastoupí je herci. Do taláru soudkyně Barbary se budou střídavě oblékat Pavlína Kafková a Simona Prasková.

 

„Plně si uvědomuji, že jako soudkyně rozhoduji lidské příběhy. V přístupu se snažím propojit svoje dosavadní zkušenosti. Jsem razantní, ale lidská, citlivá i rázná. Záleží na situaci. Budu ale i lehce provokovat. Přestože role soudkyně je pro mě nová, v okamžiku natáčení rozvodového stání se mi okamžitě vybavila vlastní zkušenost. Seriál je opravdu hodně autentický, a to mě na něm právě baví,“ prozradila o natáčení Pavlína Kafková.
A jak vezme spravedlnost do rukou Simona Prasková? „Možná budu působit přísně, v každém případě se vždy budu snažit být soudkyní maximálně spravedlivou a s velkým srdcem. Prostředí soudnictví mi není úplně cizí. Můj děda byl uznávaný právník, mezi právníky mám shodou náhodných okolností i několik dobrých známých. Před natáčením jsem některé věci, týkající se právních záležitostí s přáteli probírala, což mě určitě posunulo o krok dál. Několik dílů je již předtočeno, myslím, že nejvíce emocionálně mě vzal příběh babičky, které její zeť zakázal stýkat se s vnukem. I když bylo zřejmé, že babička svého vnuka opravdu miluje, rozhodla jsem ve prospěch otce dítěte. A přesto spravedlivě. Jak je to možné, to uvidí diváci už brzy,“ naznačila herečka.