Jak vypadala středa herečky Simony Praskové? Ani minuta volna!

Sympatická česká herečka Simona Prasková, kterou většina diváků zná především jako někdejší soudkyni Barbaru ze stejnojmenného pořadu TV Barrandov, měla opravdu nabitou středu 15.2..

Její den začíná již kolem páté hodiny ranní, kdy vstává a jde obstarat své domácí mazlíčky, kterým nejen musí dát stravu a léky, ale také je pořádně vyvenčit. Den pokračuje s dcerou Natálkou, které musí připravit snídani a dohlédnout na přípravu do školy. Kromě Natalky se musí postarat i o svého nemocného otce, který potřebuje každodenní intenzivní péči.

O půl deváté již je v Divadle U Hasičů, kde se musí připravit na svou divadelní hru Čertovský Mariáš, kde se zpívá a tančí. V této hře hraje hlavní roli, tj. čertici Belzemínu, a každý divák ocení její herecké kvality, které do inscenace vložila.

Čertovský mariáš končí okolo jedenácté hodiny a Simona pospíchá na Mezinárodní konzervatoř, kde učí herectví. Tento předmět učí rovnou na dvou odděleních, a to na oddělení rockové opery a zpěvu a na oddělení múzických a mediálních studií. Jelikož studenti MKP hodnotí Simonu Praskovou jako jednu z nejlepších pedagožek, tak ještě hodinu po výuce se studenty různě konzultuje jejich umělecké vize a plány.

Okolo osmnácté hodiny Simona pospíchá do Malostranské besedy, kde působí v projektu autorského čtení Vlastimila Venclíka/Jana Kačer – „Divadlo u stolu“. Tam s kolegy ještě pomáhá s organizací a od 19 hodin ji čeká premiéra hry Kryt čili úkryt od Vlastimila Venclíka. Společně ve hře zazáří s Janem Kačerem, Miriam Chytilovou, Táňou Fischerovou, Hynkem Čermákem, Zdeňkem Duškem a dalšími oblíbenými českými herci. Po představení opět kolegům pomůže s organizací příštích představení a letí na další schůzku.

Od 22 hodin má schůzku se svým PR manažerem, kde plánují nové projekty, na které se její fanoušci mohou bezpochyby těšit. Okolo půlnoci její pracovní den končí a jede po náročném dni domů.

Vyšlo v magazínu disuk.cz 

http://disuk.cz/jak-vypadala-streda-herecky-simony-praskove-ani-minuta-volna/